İade ve Değişim

Siparişimi iptal etmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor ? 
Siparişinizi iptal etmek için Müşteri Destek Hattını , Whatsapp Destek Hattını ve E-posta İletişim Adresini kullanabilirsiniz. İptal aşamasında sipariş numaranızı, iptal etmek istediğiniz ürün veya ürünlerin kodunu, iptal edeceğiniz ürünün adedini ve iptal nedenini bildirmeniz önem arz eder. Ürün kargo aşamasında ise sipariş iptal edilemez ancak ürün size ulaştıktan sonra iade prosedürünü başlatabilirsiniz.

Satın aldığım ürünü değişim yapabilir miyim ?
Sitemiz üzerinden aldığınız bir ürünü veya ürünleri size ulaştığı günü takip eden 14 (ondört) gün içerisinde orijinal faturası ile birlikte ücretsiz değişim yapabilirsiniz. Değişim, satın almış olduğunuz ürün/ürünlerde boy, beden, numara değişikliği ile sınırlıdır. Belirtilen özelliklerdeki ürünün stoklarda bulunuyor veya temin edilebiliyor olması gerekmektedir. Satın aldığınız ürünü değiştirmek için öncelikle ürün size ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde iade prosedürünü tamamlamanız gerekir. Ürünün tarafımıza ulaşmış olması ve İade/Değişim şartlarına (ürün kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş olması) uygun olması halinde yeni bir sipariş verebilirsiniz. 

Faturanın arka yüzünde bulunan iade/değişim formunu eksiksiz doldurmanızı önemle rica ederiz. Ürünü, anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi aracılığıyla karşı ödemeli olarak geri gönderebilirsiniz. Faturasız olarak gönderilen iade/değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmeyecektir Dilerseniz modvay.com üzerinden de iade-değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Modvay.com sitesine üye iseniz ; Üye girişi yaptıktan sonra Kullanıcı menüsünden İade taleplerim bölümüne giriniz. Gelen sayfada bulunan formu eksiksiz doldurup değişim talebinde bulunabilirsiniz. 

Modvay.com üzerinden yaptığınız değişim taleplerinde lütfen kargoya ürün ile birlikte orijinal faturayı da teslim etmeyi unutmayınız. Aksi takdirde işleminiz gerçekleştirilemeyecektir.
Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Müşteri Destek Hattımızdan veya destek@modvay.com adresimizden bize ulaşabillirsiniz.

Satın aldığım ürünü ne kadar süre içerisinde iade edebilirim ?
Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünü veya ürünleri 14 (ondört) gün içerisinde ücretsiz iade edebilirsiniz. Üründen kaynaklanan ( ürünün ayıplı olması) herhangi bir sorun yaşamanız durumunda ise, ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilen ürünün inceleme sürecinden sonra, ürün kullanımından kaynaklı bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir. İadenizin kabul edilebilmesi için ürünün kullanılmamış ve tekrardan satışa elverişli olması aynı zamanda ürün ile birlikte ambalaj, etiket, bilgilendirme formu ve faturanızın tam ve eksiksiz olarak tarafınızca geri gönderilmesi gerekmektedir.

Ürünü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim?

İade sürecini, ürün faturasının arkasında bulunan “İade / Değişim Formu” nüshasını doldurarak başlatabilirsiniz. Dilerseniz modvay.com üzerinden de iade-değişim talebinde bulunabilirsiniz. Modvay.com sitesine üye iseniz ;  Üye girişi yaptıktan sonra Kullanıcı menüsünden İade taleplerim bölümüne giriniz. Gelen sayfada bulunan formu eksiksiz doldurup iade talebinde bulunabilirsiniz. 

  1. 1. Satın alınan ürünün iade olabilmesi için paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir.
  2. 2. Ürünü tüm aksesuarlarıyla birlikte, anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz. Orijinal faturasız gönderilen iade ve değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmeyecektir.
  3. 3. Paketi açıldığı takdirde kozmetik ürünleri, kişisel bakım ürünleri ve parfümler iade edilememektedir. Tek kullanımlık, son kullanma tarihi geçme ihtimali olan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, üreticisi/distribütörü tarafından iade kabul edilmeyen ve çabuk bozulma tehlikesi olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Yılbaşı,sevgililer günü, anneler günü gibi belirli günlere yönelik alıcıya özel olarak hazırlanan, satışa sunulan ve/veya ithal edilen ürünlerde, tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, kampanya ve promosyon ürünlerinde ürünün iadesi alınamamaktadır. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri,bijuteri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir; aksi halde iade kabul edilmemektedir.
  4. 4. Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır. Satışa sunulandan farklı olarak üzerinde değişiklik yapılan ürünlerde, aksesuarlarda, çanta ve saatlerde iade kabul edilmemektedir.Ayrıca Fırsat ürünlerinde iade kabul edilmemektedir.
  5. 5. Ürünler tarafımıza ulaştığı andan itibaren 3 iş günü içerisinde incelenir. Ürünün iade şartlarına uygun olması halinde, ürün/ürünlerin tutarı 7 iş günü içerisinde hesabınıza/kredi kartınıza iade edilmektedir. Ödemenin kredi kartına taksit seçeneği ile yapıldığı takdirde ise ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay ödemenin yapıldığı kredi kartına iade edilecektir. Bu prosedür bankanız tarafından belirlenmiştir.Bu sürece Modvay dahil olamamaktadır. Havale/EFT ya da Kapıda Ödeme ile yapılan ödemelerde ise, iade müşteri adına kayıtlı hesap bilgileri alınarak Havale/EFT yoluyla 1-7 iş günü içinde gerçekleştirilmektedir. Siparişinizde kullandığınız hediye çeki/çekleri var ise iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır.
  6. 6. Birden fazla ürün satın almanız halinde, bu ürün grubunun içerisinden iade edilecek ürün tutarının 50 TL altında olması durumunda Ücretsiz Kargo ile Gönderi hakkı otomatik olarak iptal olmaktadır. İade tutarınızdan, anlaşmalı kargo şirketi tarafından faturalandırılan ve tahsil edilen kargo gönderi bedeli düşülerek tarafınıza Net İade tutarınız iade edilmektedir.